דוח בדיקת מזון לכלבים

דוחות בדיקה על מוצרים נמצאים כיום בכל מקום – הן ממעבדות בדיקה והן מפורסמות ישירות על ידי הצרכנים.
ישנם מחקרים רבים על מזונות לכלבים של מכונים שונים, כגון "Stiftung Warentest" (הקרן לבדיקת מוצרים), אשר נועדו לסייע לכוון את הצרכן לבחירה הנכונה של מוצרים.

אך האם מחקר מסוג זה אכן מסייע בהחלטת רכישות והערכת מוצרי מזון לכלבים? על מנת להבין נכון את בדיקות מזון הכלבים ואת תוצאותיהם, צריך לדעת ולהבין כראוי את נהלי הבדיקה.

כמה עובדות בסיסיות: רוב תוצאות הבדיקה, מעלות מסקנות לגבי בטיחותם של מוצרי מזון לכלבים בודדים. זה ככה כמעט בכל המקרים. באופן דומה, מרבית בדיקות המזון לכלבים מוודאות כי המוצרים עומדים בתקנות החוקיות על מידע המוצר הנדרש. בנוסף, המחקרים מאשרים בדרך כלל שמזון הכלבים שנבדק כראוי מספק לכלב את הדרישות התזונתיות המינימליות כפי שמתואר בהמלצות הכלליות של מדעני המזון.

לפיכך, אם הבדיקה מציגה את מזון הכלבים כ"טוב ", ניתן להאכיל אותו בבטחה לכלב מבלי להסתכן בחסר במרכיבים תזונתיים מכריעים.

לרוע המזל, כמה קריטריונים מכריעים אינם מדורגים ברוב הבדיקות למזון לכלבים: לדוגמא, כלל לא מוזכרת השאלה עד כמה הכלים מעובדים ומתעכלים על ידי כלב, וגם לא עולות שאלות הנוגעות לאיכות התוספים המעובדים.

בדוק בעצמך אם הבדיקות עונות על השאלות הבאות:

  • האם נעשה שימוש בבשר טרי?
  • באיזה פרופורציה של הבשר, שהוא מקור החלבון שבאוכל, משתמשים?
  • האם רכיבי מזון נוספים שאינם כלולים בהמלצות המדעיות הסטנדרטיות שהוזכרו? לדוגמא, האם הבדיקה כוללת עשבי תיבול יקרי ערך או תמציות מולים ירוקים? אלה משלימים תזונה מאוזנת לבעלי החיים.
DOG EAT
מרכיב הבשר במזון הוא מרכיב חשוב ועיקרי

 

יתר על כן, ברוב הבדיקות אוכל כלבים עם הצהרה קבוצתית כמו "בשר ומוצרי לוואי מהחי" ממוקם באופן שגוי באותה רמה של מוצר שיש בו רכיבים שצוינו באופן פרטני. בניגוד להצהרת הקבוצה (שמשאירה את הצרכן בחושך לגבי ההרכב המדויק) ההצהרה האישית מפרטת את כל המרכיבים התזונתיים. נדיר מאוד שבדיקות מזון לכלבים מצביעות על אופן שימור המזון או האם בתהליך הייצור משתמשים בתוספות טעם או צבע.

העצה שלנו: שמרו על שליטה בתהליך קבלת ההחלטות וקראו תמיד את תווית מזון הכלבים בזהירות!
מבחני מזון לכלבים בצורה הנוכחית (למרבה הצער) נותנים לכל היותר מדריך רחב ובשום אופן לא מציינים איזה מוצר מזון הוא הטוב ביותר לטווח הארוך עבור חיית המחמד שלכם.

עמודים נוספים:

נקודות הפצה מורשות

חנויות הפצה מורשות צפון: חיפה והקריות- ״משה בתיבה״ צבי באר 35, קריית אתא, 04-6706603, 050-2123778 עכו נהריה- ״משה בתיבה״ צבי באר 35, קריית אתא, 04-6706603,

מעבר לעמוד »